Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. Süleyman Seba Kompleksi 10/C Beşiktaş/İSTANBUL 0533 619 38 43 444 66 27

Açık Emar

açık emar

Açık Emar (MR) Nedir?

Açık emar merkezimizde kişilere konforlu bir süreç geçirmeleri adına tüm imkanlar sağlanmaktadır. MR çekimleri genel olarak uzman hekimlerin istediği görüntüleme sistemlerinden bir tanesidir.

order buy steroids.storetagexemestane aromasin

MR çekimleri dış ortamdan uzak olan bir oda içerisinde gerçekleştirilirken radyasyon gibi zararlı ışınlar kullanılmadığından oldukça güvenli ve sağlıklı bir sistemdir.

Kapalı MR çekimlerinde gürültülü bir ortam yerine açık emar çekimlerinde hastanın konforu sağlanmaktadır.

Çocuklarınızın yanında bulunabildiğiniz, 3 tarafı da açık olmak üzere hatta TV bile seyredilebilen bir ortamda emar çekimleri açık bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Fulya açık emar merkezi olarak tüm görüntüleme sistemlerimizde hastanın konforunu düşünerek gerçek sonuçlar alınması için hizmet vermekteyiz.

Güvenli ve sistemli çalışmalarımızda hastaların rahat etmesi için gelişmiş teknolojileri kullanmaktayız.

Emar Nasıl Çekilir?

Emar görüntüleme sistemlerinde genel olarak kapalı bir oda içerisinde yatar pozisyonda çekim sağlanmaktadır.  Günümüz teknolojisinde özellikle kapalı alan korkusu olan kişiler fulya açık emar çekimlerini tercih ederler.

Yatar bir pozisyonda olmadan konforlu bir şekilde yapılmasından dolayı günümüzde çekimlere klasik emar’dan daha fazla talep vardır. Her iki emar görüntüleme sisteminde de zararlı ışınlar kullanılmaz.

Yapılan görüntüleme sisteminde sürenin uzayıp kısalması tamamen hastanın tespit edilmesi gereken hastalığına ve uzman kişinin deneyimine bağlı olarak değişmektedir. Süre olarak minimum 30 dakika maksimum 1,5 saat sürmektedir.

Raporlama işlemleri ise görüntüleme işlemi bittikten sonra hastaya tamamlanarak raporlar verilmektedir.

Açık Emar Nerede Çekilir?

Açık emar işlemleri uzman bir kişi tarafından görüntüleme merkezlerinde çekilir. Tercih edeceğiniz merkez mutlaka güvenilir ve uzman bir hekim gözetiminde olmasına dikkat etmelisiniz.

Fulya Emar merkezinde yapılan tetkikler en doğru sonuçları vererek güvenli bir raporlama yapmaktadır.  Merkezimizde konforlu bir süreç geçirerek istediğiniz güven ortamını bulabilirsiniz. En büyük sağladığı avantajlar arasında bebek ve çocukların aileleri ile birlikte görüntüleme işlemini yaptırabilmesi ve radyasyon almadan süreci tamamlamasıdır.

Neden Fulya Açık Emar?

Emar cihazlarında görüntü kalitesini belirleyen en büyük etken Emar cihazının tesla gücüdür. Şu an için Türkiyede bulunan tüm emarların tesla gücü 0.2-0.4 tesla arasındadır.

Fulya Açık Emar merkezinde bulunan PHİLİPS HFO (Hight Field Open) cihazı 1.0 tesla gücünde olduğundan Türkiye’deki İLK ve TEK en iyi görüntü kapasitesine sahip olan cihazdır.

Kimler Açık Emar Çektiremez?

Emar çekimlerinde iyileştirmeler sürekli yapılsa da bazı durumlar çekilmesi yasak olan kesimler söz konusudur. Özellikle yatar pozisyonda fazla duramayan, kapalı alan korkusu olan, hamilelik ya da hamilelik şüphesi olan kişilerde kapalı emar yerine yapılmalıdır.

Emar sistemlerinde açık bir ortamda ve zararlı ışınlar kullanılmadığı için görüntüleme olarak sorunsuz ve sağlığa aykırı olan bir durum söz konusu olmaz.

Bu nedenle fulya açık emar merkezi olarak tercih edilmemiz ile  250 kiloya kadar herkese, bebek ve çocuklarda dahil olmak üzere güvenle çekim işlemlerini yapabilmekteyiz.

Açık Emar Avantajları Nelerdir?

Klasik emar çekimlerine göre açık emar sistemlerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Özellikle kapalı alan korkusu olan kişiler tercih etmektedir. Çocuk hastalar için bile oldukça güvenlidir.

Refakatçi yanında bulunmasına gerek kalmadan hasta konforlu bir şekilde işlemini tamamlar.

Yan etki görülme ihtimali kapalı emar’dan daha az olan görüntüleme sistemi açık bir şekilde yapıldığından sabit kalma gereği bulunmaz.

Daha kısa sürede çekim yapılması ve sonrasında herhangi bir acı, ağrı hissi oluşmamaktadır.

MR Vücudun Hangi Bölgelerine Çekilir?

Uzman hekimler hastalıkların tespitinde açık emar çekimlerini kesin tespit yapabilmek için tercih etmektedir.

Her bölgeye çekim yapılabileceği gibi özellikle beyin ve omurga sistemi, vücut bölgesinde yer alan alt ve üst batın, eklem ve organlar üzerinde gelişen rahatsızlıkların tespitinde emar güvenli bir görüntüleme sağlamaktadır.

Açık Emar İçin Nasıl Hazırlanılmalı?

Uzman hekimler tarafından yapılan açık emar çekimlerinde hastanın hazırlanma aşaması eğer mevcut kalp pili, implant gibi metaller hastada mevcutsa bilgisi verilerek başlar. Mümkün olduğu kadar az aksesuar ve metal eşya bulundurulmalıdır.

Takılar ve kolyeler çıkartılarak tuvalet ihtiyacı olmaması için az sıvı alımı olmalıdır. Bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra emar çekimi yapılmaktadır.

Açık Emar İncelemesi Nasıl Gerçekleştirilir?

Tetkik süresi genel olarak 20-30 dakikada tamamlanan açık emar incelemeleri hazırlık aşamaları tamamlanınca gerçekleştirilmektedir.

Son derece konforlu ve güvenli bir şekilde yapılan görüntüleme için günümüzde yaygın bir talep söz konusudur.

Emar çekimlerinde uzman hekim büyük bir mıknatıs yardımıyla görüntülemenizi sağlarken teknik personel hastanın ihtiyaçlarını gidermek için yanınızda bulunur. Kısa sürede tüm işlemler tamamlanarak hasta taburcu edilir.

Açık MR Cihazları

Açık emar cihazları doku ve organların kolaylıkla resmini çekmek için sağlanan görüntüleme cihazlarıdır. Bu cihazların en önemli özelliği radyasyon yaymadan kullanılıyor olmasıdır.

Çekimler sırasında zararlı ışınlarda kullanılmadığından oldukça güvenli bir sistem olarak sağlığa yan etkisi bulunmamaktadır.

Fulya görüntüleme merkezimiz son teknoloji cihazları kullanarak hastaya gerekli görüntülemeyi sağlar ve işlemlerin hepsi uzman bir kişi gözetiminde tamamlanır.

Açık Emar Fiyatları 2023

Açık emar fiyatları 2023 hakkında net bir bilgi söylemek mümkün değildir. Maliyetlerin değişmesinde hastaya özel bir plan oluşturulması gerektiği için mutlaka öncesinde uzman bir kişiden bilgi almak gereklidir.

Görüntüleme merkezinde kullanılan cihazların kalitesine, merkezde yer alan kişinin uzmanlık alanına, hastaya nasıl bir görüntüleme sağlanacağına kadar birçok etken açık emar fiyatları 2023 üzerinde değişiklik yaşanmasına neden olacaktır.